Lineup

  • 13th Monkey (D)
  • Aeon Sable (D)
  • Ah Cama
  • Sotz (B)
  • Ah! Kosmos (TR)
  • Alcest (F)
  • Amanda Palmer (Dresden Dolls) & Edward Ka
  • Spel (Legendary Pink Dots) (USA/NL)
  • Amorphis (FIN)
  • Andi Sexgang (GB) acoustic show
  • Andyra (D)
  • Angels & Agony (NL)
  • Annwn (D)
  • Autodafeh (S)
  • Azar Swan (USA)
  • B
  • Movie (GB)
  • Besides (PL)
  • BFG (GB)
  • Black Nail Cabaret (H)
  • Bleib Modern (D)
  • Bloody, Dead & Sexy (D)
  • Cabaret Voltaire (GB) exclusive German show 2017
  • Cephalgy (D)
  • Chemical Sweet Kid (F)
  • Corde Oblique (I)
  • Cryo (S)
  • Cuelebre (E)
  • Da
  • Sein (E) world premiere
  • Decoded Feedback (CDN)
  • Der Blaue Reiter (E)
  • Der Fluch (D)
  • Desperate Journalist (GB)
  • Die Selektion (D)
  • Drab Majesty (USA)
  • Eden (AUS) european premiere
  • Eisfabrik (D)
  • Emma Ruth Rundle (USA)
  • Empusae (B)
  • Equilibrium (D)
  • Erdling (D)
  • Esben And The Witch (GB)
  • Fïx8:Sëd8 (D)
  • Finsterforst (D)
  • Folk Noir (D/NL)
  • Frankenstein (USA)
  • Funker Vogt (D) exclusive German show 2017
  • Hamferð (FO)
  • Hautville (I)
  • Hørd (F)
  • Herbst In Peking (D)
  • Hexperos (I)
  • Iamtheshadow (P)
  • Ianva (I)
  • Illuminate (D)
  • In the Woods... (N)
  • Iszoloscope (CDN)
  • Jarboe (USA) exclusive acoustic show
  • Johnny Deathshadow (D)
  • Klangstabil (D)
  • Klez.e (D)
  • Klimt1918 (I)
  • Landscape Body Machine (CDN)
  • Larrnakh (H)
  • Lebanon Hanover (GB)
  • Lucifer's Aid (S)
  • Machine De Beauvoir (D)
  • Masquerade (FIN)
  • MGT & Friends (GB)
  • Mlada Fronta (F)
  • Moon Far Away (RUS)
  • Nachtblut (D)
  • Nikolas Schreck (USA)
  • Noisuf
  • X (D)
  • Novakill (AUS)
  • Nox Interna (D)
  • Odroerir (D)
  • Ohm (CDN)
  • Ordo Rosarius Equilibrio (S)
  • Peter Bjärgö (S)
  • Peter Heppner (D)
  • Pouppée Fabrikk (S)
  • Principia Audiomatica (HR)
  • Ragnaröek (D)
  • Red Cell (S)
  • Red Mecca (S)
  • Revolting Cocks (USA/B) exclusive German show 2017
  • Ritual Howls (USA)
  • Romuvos (LT)
  • Rotersand (D)
  • RRoyce (D)
  • S.P.O.C.K (S)
  • Saigon Blue Rain (F)
  • Sündenrausch (D)
  • Scary Bitches (GB)
  • Schneewittchen (D)
  • Sex Gang Children (GB)
  • She Past Away (TR)
  • Shireen (NL)
  • Sinistro (P)
  • Sixth June (SRB)
  • Skinny Puppy (CDN) exclusive German show 2017
  • Soviet Soviet (I)
  • Suicide Commando (B)
  • Superikone (D)
  • Sylvaine (N)
  • Sylvgheist Maëlström (F)
  • Tanzwut (D)
  • Technique (BR)
  • The 69 Eyes (FIN)
  • The Agnes Circle (GB)
  • The Creepshow (CDN)
  • The Devil And The Universe (A)
  • The Mission (GB)
  • The Pussybats (D)
  • This Morn' Omina (B)
  • Thrudvangar (D)
  • Unlight (D)
  • V2A (D/GB)
  • Vain Warr (USA) ex
  • Blacklist
  • Varg (D)
  • Virgin In Veil (FIN)
  • VNV Nation (IRL/GB)
  • Vogelfrey (D)
  • Wednesday 13 (USA)
  • Whispering Sons (B)
  • Wires & Lights (D)
  • Xandria (D)

Aktualności

2012-06-12

Galeria z festiwalu

Serdecznie zapraszamy, do obejrzenia galerii ekipy portalu AlterNation z tegorocznej edycji Wave Gotik Treffen.

Znajdziecie ją pod tym adresem:

alternation.pl/wave_gotik_treffen_2012,id,412,festiwale.html

2012-05-15

209 zespołów na Wave Gotik Treffen 2012!

Tym razem organizatorzy poszli na całość! W jednej aktualizacji przedstawili nam aż 55 grup, które będą częścią tegorocznego Wave Gotik Treffen. Oto one!

AGONOIZE (D), ALICE NEVE FOX (I), A LIFE DIVIDED (D), ARKONA (RUS), AUTOPSIA (CZ), AXEL THIELMANN (D), BALLETT, CHOR UND EXTRACHOR DER MUSIKALISCHEN KOMÖDIE LEIPZIG (D), BRENDA KRAMER (D), BRIGHTER DEATH NOW (S), CAPELLA FIDICINIA (D), CARMEN DRESSLER (D), CHOR UND KINDERCHOR DER OPER LEIPZIG (D), CHRISTIAN VON ASTER - Lesung (D), CLAUDIA GRÄF (D), DARK DRIVE CLINIC (GB) - exklusives Europa-Konzert, DARKESTRAH (D), EBENBILD (D), ELIAS FRIEDRICH PROJAHN (D), ERIK SCHOBER (D), FLORIAN SCHNURPFEIL (D), GABRIEL ZIEMER (D), GEWANDHAUSORCHESTER LEIPZIG (D), HOLY MADNESS (D), HOWARD ARMAN (GB), I LIKE TRAINS (GB), JOHANN STRAUSS ORCHESTER LEIPZIG (D), KATRIN BRÄUNLICH (D), LACUNA COIL (I), LAMBDA (D), MARKUS FÖRSTER UND SARA NOXX - Lesung (D), MARKUS HEITZ - Lesung (D), MEYSTERSINGER (D), MDR-RUNDFUNKCHOR (D), MIDGARDS BOTEN (D), MONO INC. (D) - Wunschkonzert, NEO (D), NORMAN LIEBOLD - Lesung (D), ODROERIR (D), OPHELIA FELTZ (D), ORCHESTER DER MUSIKALISCHEN KOMÖDIE LEIPZIG (D), RUTH SCHÜTT (D), SCANDY (N), SINFONIETTA LEIPZIG (D), STAHLMANN (D), TANGUERO (D), TATJANA PODYOMOVA (RUS), THE CREEPSHOW (CDN), THORSTEN MÜLLER (D), THOMAS SABOTTKA - Lesung (D), TILO AUGSTEN (D), TRAKKTOR (S), UBERBYTE (GB), VELVET CONDOM (D), VOCALENSEMBLE BORINZI (D), VURGART (D).

2012-05-06

Wystąpią 153 zespoły!

21 edycja Wave Gotik Treffen rośnie w siłę! Do listy zespołów, które wystąpią w ostatni, majowy weekend w Lipsku dołączają: AMORPHIS (FIN), FINAL SELECTION (D), MARK BENECKE (D), TÝR (FR), SCHWARZER ENGEL (D), SECRETS OF THE MOON (D), IN GOWAN RING (USA), HENKE (D), TODTGELICHTER (D), DARK SHADOWS (AUS), TIBETRÉA (D), SONAR (B), OMDULÖ (D).

Informujemy również, że zespół Imperial Vengeance (GB) odwołał swój występ na tegorocznym WGT.

2012-04-23

Aktualizacja!

Znamy już kolejne zespoły, które gościć będą na Wave Gotik Treffen.
Do tegorocznego składu dołączają: OF THE WAND AND THE MOON (DK), B-MOVIE (GB), [X]-RX (D), LOS DILETTANTOS (D), NACHTWINDHEIM (D), CENT ANS DE SOLITUDE (F), ZACKENFLANKE (D), KOBOLDIX (D), HARPYIE (D), MONTSERRAT CABALLÉ (E), RELIQUIAE (D), BLAZING ETERNITY (DK), S.K.E.T. (D), DONNER & DORIA (D), SOLBLOT (S), ACOUSTIC REVOLUTION (D), DERNIÈRE VOLONTÉ (F).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> >]

02 - 05 VI 2017