Lineup

  • 13th Monkey (D)
  • Aeon Sable (D)
  • Ah Cama
  • Sotz (B)
  • Ah! Kosmos (TR)
  • Alcest (F)
  • Amanda Palmer (Dresden Dolls) & Edward Ka
  • Spel (Legendary Pink Dots) (USA/NL)
  • Amorphis (FIN)
  • Andi Sexgang (GB) acoustic show
  • Andyra (D)
  • Angels & Agony (NL)
  • Annwn (D)
  • Autodafeh (S)
  • Azar Swan (USA)
  • B
  • Movie (GB)
  • Besides (PL)
  • BFG (GB)
  • Black Nail Cabaret (H)
  • Bleib Modern (D)
  • Bloody, Dead & Sexy (D)
  • Cabaret Voltaire (GB) exclusive German show 2017
  • Cephalgy (D)
  • Chemical Sweet Kid (F)
  • Corde Oblique (I)
  • Cryo (S)
  • Cuelebre (E)
  • Da
  • Sein (E) world premiere
  • Decoded Feedback (CDN)
  • Der Blaue Reiter (E)
  • Der Fluch (D)
  • Desperate Journalist (GB)
  • Die Selektion (D)
  • Drab Majesty (USA)
  • Eden (AUS) european premiere
  • Eisfabrik (D)
  • Emma Ruth Rundle (USA)
  • Empusae (B)
  • Equilibrium (D)
  • Erdling (D)
  • Esben And The Witch (GB)
  • Fïx8:Sëd8 (D)
  • Finsterforst (D)
  • Folk Noir (D/NL)
  • Frankenstein (USA)
  • Funker Vogt (D) exclusive German show 2017
  • Hamferð (FO)
  • Hautville (I)
  • Hørd (F)
  • Herbst In Peking (D)
  • Hexperos (I)
  • Iamtheshadow (P)
  • Ianva (I)
  • Illuminate (D)
  • In the Woods... (N)
  • Iszoloscope (CDN)
  • Jarboe (USA) exclusive acoustic show
  • Johnny Deathshadow (D)
  • Klangstabil (D)
  • Klez.e (D)
  • Klimt1918 (I)
  • Landscape Body Machine (CDN)
  • Larrnakh (H)
  • Lebanon Hanover (GB)
  • Lucifer's Aid (S)
  • Machine De Beauvoir (D)
  • Masquerade (FIN)
  • MGT & Friends (GB)
  • Mlada Fronta (F)
  • Moon Far Away (RUS)
  • Nachtblut (D)
  • Nikolas Schreck (USA)
  • Noisuf
  • X (D)
  • Novakill (AUS)
  • Nox Interna (D)
  • Odroerir (D)
  • Ohm (CDN)
  • Ordo Rosarius Equilibrio (S)
  • Peter Bjärgö (S)
  • Peter Heppner (D)
  • Pouppée Fabrikk (S)
  • Principia Audiomatica (HR)
  • Ragnaröek (D)
  • Red Cell (S)
  • Red Mecca (S)
  • Revolting Cocks (USA/B) exclusive German show 2017
  • Ritual Howls (USA)
  • Romuvos (LT)
  • Rotersand (D)
  • RRoyce (D)
  • S.P.O.C.K (S)
  • Saigon Blue Rain (F)
  • Sündenrausch (D)
  • Scary Bitches (GB)
  • Schneewittchen (D)
  • Sex Gang Children (GB)
  • She Past Away (TR)
  • Shireen (NL)
  • Sinistro (P)
  • Sixth June (SRB)
  • Skinny Puppy (CDN) exclusive German show 2017
  • Soviet Soviet (I)
  • Suicide Commando (B)
  • Superikone (D)
  • Sylvaine (N)
  • Sylvgheist Maëlström (F)
  • Tanzwut (D)
  • Technique (BR)
  • The 69 Eyes (FIN)
  • The Agnes Circle (GB)
  • The Creepshow (CDN)
  • The Devil And The Universe (A)
  • The Mission (GB)
  • The Pussybats (D)
  • This Morn' Omina (B)
  • Thrudvangar (D)
  • Unlight (D)
  • V2A (D/GB)
  • Vain Warr (USA) ex
  • Blacklist
  • Varg (D)
  • Virgin In Veil (FIN)
  • VNV Nation (IRL/GB)
  • Vogelfrey (D)
  • Wednesday 13 (USA)
  • Whispering Sons (B)
  • Wires & Lights (D)
  • Xandria (D)

Aktualności

2014-02-11

Pierwsze zespoły na WGT 2014!

TARJA (FIN), AEON SABLE (D), THIS MORN' OMINA (B), MANTUS (D), LEBANON HANOVER (GB)
2013-05-15

Line-up w pełni!

Do Festiwalu zostały już tylko dwa dni! Zatem, zdaje się że to już ostatnia aktualizacja.:) Przedstawiamy ostatnie zespoły, potwierdzone na Wave Gottik Treffen!

AND ONE (D), BANANE METALIK (F), CAMERATA MEDIOLANENSE (I), DAEMONIA NYMPHE (GR), DIRTY K (D), DONNER & DORIA (D), FAUN (D), NG (NORTHGATE) (I), PANKOW (I), PARADISE LOST (GB), PRINCIPE VALIENTE (S), RROYCE (D), STEIN (D), TWA CORBIES (GB/D), TYSKE LUDDER (D), VROUDENSPIL (D)

2013-05-09

Nowe zespoły w line-up'ie

Tym razem, organizatorzy wykonali potężną kumulację i w jednej aktualizacji, przedstawiają Wam aż 76 (!!!!) zespołów, które wystąpią w Lipsku:

ADA GRIESSER (D), ANAT EDRI (IL), ARKTAU EOS (FIN), ASKA CARMEN SAITO (I), AXEL THIELMANN (D), BELVEDERE BRASS (D), BIANCA STÜCKER (D), CANTUS LUNARIS (D), CAPELLA FIDICINIA (D), CARSTEN KLATTE (D), CESKIE (GB), CHARLOTTE FRITSCH (D), CHOR DER OPER LEIPZIG (D), CHOR, BALLETT UND ORCHESTER DER MUSIKALISCHEN KOMÖDIE LEIPZIG (D), CHRISTIAN VON ASTER (D), CHRISTOPH BIELEFELD (D), CIRCULAR (D), CLAUDIA GRÄF (D), CLEMENS-PETER WACHENSCHWANZ (D), CON-DOM (GB), COPPELIUS (D), COSIMA STREICH (D), DAS FORTLEBEN (D), DAS ICH (D), DIANA TURCU TRIO (RO), DR. HELL (D), DUMKY TRIO (D), ELIAS PROJAHN (D), ENSEMBLE WILDE JAGD (D), EVA BIELEFELD (D), FJOERGYN (D), FRANZISKA GÖTZ (D), GEWANDHAUSCHOR LEIPZIG (D), GEWANDHAUSORCHESTER LEIPZIG (D), GREGOR MEYER (D), GUNTHARD STEPHAN (D), HALO MANASH (FIN), IANVA (I), JELENA ESKIN (D), JÖRG SCHEIDT (D), KATHARINA THALBACH (D), KEL AMRUN (D), KINDER-, JUGEND- UND ZUSATZCHOR DER OPER LEIPZIG (D), KLAUS MÄRKERT (D), LA MORESCA (D), LAO XAO TRIO (VN/D), LE FARFALLETTE MUSICALI (D), LEA SOBBE (D), LISA MORGENSTERN (D), LU WOLLNY (D), LUCAS FASSNACHT (D), MAGDALENA WEBER (D), MARION ALEXA MÜLLER (D), MARTIN LENTZ (D), MICHAEL HUTTER (D), MICHAEL SCHÖNHEIT (D), MIDGARDS BOTEN (D), MILA GRIESSER (D), PATRICK WOLF (GB), PAULINA LAKOMY (D), QUATTROCELLI (D), RAHEL MEISEL (D), ROBERT BILLY (D), ROLF SCHILLING (D), SABINA EGEA SOBRAL (ARG), SAELDES SANC (D), STÜBA PHILHARMONIE (D), THE OTHER (D), THEATERPACK (D), THOMAS MANEGOLD (D), THOMAS STEINHÖFEL (D), TILO AUGSTEN (D), TOBIAS RANK (D), UKULELENPREDIGER (D), YUN SUN (ROK), ZAMIRA KUMARZHANOVA (KZ)
2013-04-26

Aktualizacja!

Organizatorzy po raz kolejny zaktualizowali lineup i dołożyli doń aż szesnaście rewelacyjnych zespołów.

KOSHEEN (GB), ASCHE (D), BRUDERSCHAFT (USA), BRIGANDU (D), CATASTROPHE BALLET (D), SOLAR FAKE (D), ASLAN FACTION (GB), POKEMON REAKTOR (D), DECODED FEEDBACK (CDN), ESBEN & THE WITCH (GB), ACTUS (H), CONTRASTATE (GB), DAS MOON (PL), PRURIENT (USA), DIE SELEKTION (D), VATICAN SHADOW (USA)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> >]

02 - 05 VI 2017