Lineup

  • Abney Park (USA) exclusive German show 2016
  • Aesthetic Perfection (USA)
  • Amber Asylum (USA)
  • Amnistia (D)
  • Ancient Methods (D)
  • And Also The Trees (GB)
  • Angelic Foe (S)
  • Argyle & Goolsby & The Roving Midnight (USA)
  • Artwork (D) 30th anniversary show
  • Aurelio Voltaire (USA)
  • Autumnal (E)
  • Axel Thielmann (D)
  • Árnica (E)
  • Backworld (USA)
  • Balzac (J)
  • Banane Metalik (F)
  • Bestial Mouths (USA)
  • Bifröst (A)
  • Biomekkanik (S)
  • Black Moon Secret (D)
  • Blitzmaschine (D)
  • Capella Fidicinia (D)
  • Chainreactor (D)
  • Chor und Jugendchor Der Oper Leipzig (D)
  • Chor, Ballett Und Orchester Der Musikalischen Komödie Leipzig (D)
  • Christ Vs. Warhol (USA)
  • Christine Plays Viola (I)
  • Cinema Strange (USA) worldwide exclusive show in 2016
  • Claudia Gräf (D)
  • Clemens
  • Peter Wachenschwanz (D)
  • Coppelius (D)
  • Crematory (D) 25th anniversary show
  • Cult Club (D)
  • Culture Kultür (E)
  • Cultus Ferox (D)
  • Dark Fortress (D)
  • Darkhaus (D/USA)
  • Darkher (GB)
  • Das Ich (D)
  • Dernière Volonté (F)
  • Destin Fragile (S)
  • Deutsch Nepal (S)
  • Diary Of Dreams (D)
  • Die Krupps (D)
  • Die Wilde Jagd (D)
  • Diodati (D)
  • Dirk Ivens (B) presents the best of The Klinik, Dive, Blok 57 and Absolute Body Control
  • Dornenreich (A) with two different sets
  • Drangsal (D)
  • Endless Asylum (E)
  • Enslaved (N)
  • Eric Fish And Friends (D)
  • Estampie (D) 30th anniversary show
  • Faun (D)
  • Frank Herrmann (D)
  • Gernotshagen (D)
  • Gewandhausorchester (D)
  • Girls Under Glass (D) 80s original lineup
  • Golden Apes (D)
  • Gothminister (N)
  • Grausame Töchter (D)
  • Hante. (F)
  • Har Belex (E)
  • Harpyie (D)
  • Haujobb (D)
  • Hearts Of Black Science (S)
  • Hubertus Schmidt (D)
  • In The Nursery (GB) 35th anniversary show
  • Irdorath (BY)
  • Irfan (BG)
  • James Rays Gangwar (GB)
  • Jessica93 (F)
  • Joachim Witt (D)
  • Kari Rueslåtten (N)
  • Kauan (RUS)
  • Kirsten Morrison (GB)
  • Kommando (D)
  • Korpiklaani (FIN)
  • Krayenzeit (D)
  • Kuroshio (FIN)
  • Kyoll (D)
  • Lacrimosa (CH)
  • Lament (D)
  • Last Leaf Down (CH)
  • Leather Strip (DK)
  • Leaves' Eyes (D/N) Viking show
  • Legend (IS)
  • Leipziger Ballett (D)
  • Lene Lovich Band (USA)
  • Lord Of The Lost (D)
  • Machinista (S)
  • Marko Meyer (D)
  • Maschinenkrieger KR52 vs. DISRAPTOR (D)
  • Männerchor Leipzig
  • Nord (D)
  • Mesh (GB)
  • Michael Brunner (D)
  • Midgards Boten (D)
  • My Dying Bride (GB)
  • Näo (F)
  • Nekromantix (DK)
  • Neuroticfish (D)
  • Nordvargr (S)
  • Nullvektor (D)
  • One I Cinema (D)
  • Orange Sector (D)
  • Other Day (D)
  • Patenbrigade Wolff (D)
  • Peter Murphy (GB) 'Mr. Moonlight show' presenting the best of Bauhaus
  • Peter Yates (GB)
  • Pink Turns Blue (D)
  • Plastic Noise Experience (D)
  • Position Parallèle (F)
  • Pride And Fall (N) exclusive German show 2016
  • Project Pitchfork (D) 25th anniversary show
  • Psilocybe Larvae (RUS)
  • Reaper (D)
  • Roger Rotor (CH)
  • Ruined Conflict (USA)
  • Saeldes Sanc & Ernst Horn (D)
  • Sandro Standhaft (D)
  • Sangre De Muerdago (E)
  • Schöngeist (D)
  • Schwarzer Engel (D)
  • Siechtum (D) exclusive reunion show
  • Signal Aout 42 (B)
  • Sigue Sigue Sputnik (GB)
  • Skálmöld (IS)
  • Solar Fake (D)
  • Somatic Responses (GB)
  • Sonar (B)
  • Suicide Commando (B)
  • Sunset Wings (RUS)
  • Supersimmetria (D)
  • Tanz Ohne Musik (RO)
  • Te/DIS (D) world premiere
  • The Aerdt (D)
  • The Angina Pectoris (D) first show in 15 years
  • The Deadfly Ensemble (USA)
  • The Fright (D)
  • The House Of Usher (D)
  • The Legendary Pink Dots (NL)
  • The Protagonist (S)
  • The Underground Youth (GB)
  • The Visit (CDN)
  • Theaterpack (D)
  • Thorofon (D) 25th anniversary show
  • Tilo Augsten (D)
  • Tragic Black (USA)
  • Treha Sektori (F)
  • Triarii (D)
  • Trollfest (N)
  • Ultranoire (H)
  • Unzucht (D)
  • Valhall (S)
  • Velvet Acid Christ (USA)
  • Versengold (D)
  • Winter Severity Index (I)
  • Winterkälte (D) 25th anniversary show
  • Xeno & Oaklander (USA)
  • XTR Human (D)

Aktualności

2013-04-15

Kolejna aktualizacja line-up'u

Przygotowaliśmy dla Was kolejne newsy! Tym razem przedstawiamy 15 świeżo potwierdzonych zespołów. Oto i one:

KORPIKLAANI (FIN), NEGURĂ BUNGET (RO), SERPENTYNE (GB), THE VISION BLEAK (D), DIN BRAD (RO), DUNCAN EVANS (GB), ENSIFERUM (FIN), THE 69 EYES (FIN), TERMINAL GODS (GB), THE SPOOK (D), SCARLET SOHO (GB), THE BREATH OF LIFE (B), X-IN JUNE (D), THEATRES DES VAMPIRES (I), KOFFIN KATS (USA).
2013-04-01

Line-up się poszerza!

Organizatorzy Wave Gothic Treffen, ciężko pracują nad dobraniem kolejnego doskonałego line-up'u. Oto kolejne zespoły, kótre dzięki ich niezmordowanemu zapałowi, wystąpią w tym roku podczas Festiwalu:

LACRIMOSA (D), HYPNOSKULL (B), BURN (D), FUTURE TRAIL (D), TEARS OF OTHILA (I), WOLFCHANT (D), VERMALEDEYT (D), THE CASSANDRA COMPLEX (GB), VELVET ACID CHRIST (USA) - exklusives Europa-Konzert 2013, A SPLIT SECOND (B), SHIV-R (AUS), ORANGE SECTOR (D), FEJD (S), STILL PATIENT? (D), THE TWILIGHT GARDEN (USA), ALTAR OF PLAGUES (IRL), THE BIRTHDAY MASSACRE (CDN) - exklusives Deutschland-Konzert 2013, BRIGADE WERTHER (D), LORD OF THE LOST (D), UNITARY (S), INCUBITE (D), PASSION PLAY (GB) - finales Abschiedskonzert, CREMATORY (D), PHOSGORE (D), SKELETAL FAMILY (GB), XANDRIA (D), PROYECTO MIRAGE (E), GRAUSAME TÖCHTER (D), REFORMED FACTION (GB), PATENBRIGADE WOLFF (D), ISZOLOSCOPE (CDN), DUNKELSCHÖN (D), VNV NATION (GB), WINTERKÄLTE (D), NOMANS LAND (RUS), THE MESCALINE BABIES (I), SORIAH (USA), DESIRELESS & OPERATION OF THE SUN (F), C-LEKKTOR (D), THUNDRA (N).
2013-03-05

Kolejne zespoły!

Line-up rośnie w tym roku, w tempie zastraszającym! Poniżej lista kolejnych potwierdzonych zespołów na tegorocznej edycji festiwalu!

GITANE DEMONE (USA), WHISPERS IN THE SHADOW (A), OTHER DAY (D), THE KVB (GB), LETZTE INSTANZ (D), SOFT KILL (USA), HALO EFFECT (I), OBJEKT/URIAN (D), SALTATIO MORTIS (D), I LIKE TRAINS (GB), DARKWOOD (D), XENO & OAKLANDER (USA), UNZUCHT (D), ENABLED DISASTER (D), THE BLUE ANGEL LOUNGE (D), K-BEREIT (F), IAMX (GB), TALVEKOIDIK (D), HENRIC DE LA COUR (S), DEVILISH IMPRESSIONS (PL), <1979> (D), MARTIAL CANTEREL (USA), IRM (S), ECHO WEST (D)
2013-02-23

Zespoły na WGT 2013!

Mamy dla Was pierwszy zastrzyk, kilkudziesięciu (aż!) kapel, które wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. Oto one:

Abney Park (USA) - Alexander Paul Blake's Aethernaeum (D) - Bloody, Dead & Sexy (D) - Digitalis Purpurea (I) - End Of Green (D) - Formalin (D) - Frank (Just Frank) (F) - Hautville (I) - Hecate Enthroned (GB) - In Mitra Medusa Inri (D) - In Strict Confidence (D) - Incite/ (D) - Karin Park (S) - KMFDM (USA) - Leather Strip (DK) - Lux Interna (USA) - Metallspürhunde (CH) - Nachtgeschrei (D) - Namnambulu (D) - Naughty Whisper (I) - Noisuf-X (D) - Predominance (D) - Readjust (D) - Sex Gang Children (GB) - She Past Away (TR) - Sleeping Dogs Wake (NZ/D) - Suicide Commando (B) - Sutcliffe Jügend (GB) - The Spiritual Bat (I) - Welle:Erdball (D) - Wipeout (A) - X-Improviso (NZ)

Ruszyła również sprzedaż biletów. Szczegóły znajdziecie, na oficjalnej stronie Wave Gotik Treffen

Już niedługo kolejne aktualizacje!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> >]

13 - 16 V 2016