Lineup

  • Abney Park (USA) exclusive German show 2016
  • Aesthetic Perfection (USA)
  • Amber Asylum (USA)
  • Amnistia (D)
  • Ancient Methods (D)
  • And Also The Trees (GB)
  • Angelic Foe (S)
  • Argyle & Goolsby & The Roving Midnight (USA)
  • Artwork (D) 30th anniversary show
  • Aurelio Voltaire (USA)
  • Autumnal (E)
  • Axel Thielmann (D)
  • Árnica (E)
  • Backworld (USA)
  • Balzac (J)
  • Banane Metalik (F)
  • Bestial Mouths (USA)
  • Bifröst (A)
  • Biomekkanik (S)
  • Black Moon Secret (D)
  • Blitzmaschine (D)
  • Capella Fidicinia (D)
  • Chainreactor (D)
  • Chor und Jugendchor Der Oper Leipzig (D)
  • Chor, Ballett Und Orchester Der Musikalischen Komödie Leipzig (D)
  • Christ Vs. Warhol (USA)
  • Christine Plays Viola (I)
  • Cinema Strange (USA) worldwide exclusive show in 2016
  • Claudia Gräf (D)
  • Clemens
  • Peter Wachenschwanz (D)
  • Coppelius (D)
  • Crematory (D) 25th anniversary show
  • Cult Club (D)
  • Culture Kultür (E)
  • Cultus Ferox (D)
  • Dark Fortress (D)
  • Darkhaus (D/USA)
  • Darkher (GB)
  • Das Ich (D)
  • Dernière Volonté (F)
  • Destin Fragile (S)
  • Deutsch Nepal (S)
  • Diary Of Dreams (D)
  • Die Krupps (D)
  • Die Wilde Jagd (D)
  • Diodati (D)
  • Dirk Ivens (B) presents the best of The Klinik, Dive, Blok 57 and Absolute Body Control
  • Dornenreich (A) with two different sets
  • Drangsal (D)
  • Endless Asylum (E)
  • Enslaved (N)
  • Eric Fish And Friends (D)
  • Estampie (D) 30th anniversary show
  • Faun (D)
  • Frank Herrmann (D)
  • Gernotshagen (D)
  • Gewandhausorchester (D)
  • Girls Under Glass (D) 80s original lineup
  • Golden Apes (D)
  • Gothminister (N)
  • Grausame Töchter (D)
  • Hante. (F)
  • Har Belex (E)
  • Harpyie (D)
  • Haujobb (D)
  • Hearts Of Black Science (S)
  • Hubertus Schmidt (D)
  • In The Nursery (GB) 35th anniversary show
  • Irdorath (BY)
  • Irfan (BG)
  • James Rays Gangwar (GB)
  • Jessica93 (F)
  • Joachim Witt (D)
  • Kari Rueslåtten (N)
  • Kauan (RUS)
  • Kirsten Morrison (GB)
  • Kommando (D)
  • Korpiklaani (FIN)
  • Krayenzeit (D)
  • Kuroshio (FIN)
  • Kyoll (D)
  • Lacrimosa (CH)
  • Lament (D)
  • Last Leaf Down (CH)
  • Leather Strip (DK)
  • Leaves' Eyes (D/N) Viking show
  • Legend (IS)
  • Leipziger Ballett (D)
  • Lene Lovich Band (USA)
  • Lord Of The Lost (D)
  • Machinista (S)
  • Marko Meyer (D)
  • Maschinenkrieger KR52 vs. DISRAPTOR (D)
  • Männerchor Leipzig
  • Nord (D)
  • Mesh (GB)
  • Michael Brunner (D)
  • Midgards Boten (D)
  • My Dying Bride (GB)
  • Näo (F)
  • Nekromantix (DK)
  • Neuroticfish (D)
  • Nordvargr (S)
  • Nullvektor (D)
  • One I Cinema (D)
  • Orange Sector (D)
  • Other Day (D)
  • Patenbrigade Wolff (D)
  • Peter Murphy (GB) 'Mr. Moonlight show' presenting the best of Bauhaus
  • Peter Yates (GB)
  • Pink Turns Blue (D)
  • Plastic Noise Experience (D)
  • Position Parallèle (F)
  • Pride And Fall (N) exclusive German show 2016
  • Project Pitchfork (D) 25th anniversary show
  • Psilocybe Larvae (RUS)
  • Reaper (D)
  • Roger Rotor (CH)
  • Ruined Conflict (USA)
  • Saeldes Sanc & Ernst Horn (D)
  • Sandro Standhaft (D)
  • Sangre De Muerdago (E)
  • Schöngeist (D)
  • Schwarzer Engel (D)
  • Siechtum (D) exclusive reunion show
  • Signal Aout 42 (B)
  • Sigue Sigue Sputnik (GB)
  • Skálmöld (IS)
  • Solar Fake (D)
  • Somatic Responses (GB)
  • Sonar (B)
  • Suicide Commando (B)
  • Sunset Wings (RUS)
  • Supersimmetria (D)
  • Tanz Ohne Musik (RO)
  • Te/DIS (D) world premiere
  • The Aerdt (D)
  • The Angina Pectoris (D) first show in 15 years
  • The Deadfly Ensemble (USA)
  • The Fright (D)
  • The House Of Usher (D)
  • The Legendary Pink Dots (NL)
  • The Protagonist (S)
  • The Underground Youth (GB)
  • The Visit (CDN)
  • Theaterpack (D)
  • Thorofon (D) 25th anniversary show
  • Tilo Augsten (D)
  • Tragic Black (USA)
  • Treha Sektori (F)
  • Triarii (D)
  • Trollfest (N)
  • Ultranoire (H)
  • Unzucht (D)
  • Valhall (S)
  • Velvet Acid Christ (USA)
  • Versengold (D)
  • Winter Severity Index (I)
  • Winterkälte (D) 25th anniversary show
  • Xeno & Oaklander (USA)
  • XTR Human (D)

Aktualności

2014-02-11

Pierwsze zespoły na WGT 2014!

TARJA (FIN), AEON SABLE (D), THIS MORN' OMINA (B), MANTUS (D), LEBANON HANOVER (GB)
2013-05-15

Line-up w pełni!

Do Festiwalu zostały już tylko dwa dni! Zatem, zdaje się że to już ostatnia aktualizacja.:) Przedstawiamy ostatnie zespoły, potwierdzone na Wave Gottik Treffen!

AND ONE (D), BANANE METALIK (F), CAMERATA MEDIOLANENSE (I), DAEMONIA NYMPHE (GR), DIRTY K (D), DONNER & DORIA (D), FAUN (D), NG (NORTHGATE) (I), PANKOW (I), PARADISE LOST (GB), PRINCIPE VALIENTE (S), RROYCE (D), STEIN (D), TWA CORBIES (GB/D), TYSKE LUDDER (D), VROUDENSPIL (D)

2013-05-09

Nowe zespoły w line-up'ie

Tym razem, organizatorzy wykonali potężną kumulację i w jednej aktualizacji, przedstawiają Wam aż 76 (!!!!) zespołów, które wystąpią w Lipsku:

ADA GRIESSER (D), ANAT EDRI (IL), ARKTAU EOS (FIN), ASKA CARMEN SAITO (I), AXEL THIELMANN (D), BELVEDERE BRASS (D), BIANCA STÜCKER (D), CANTUS LUNARIS (D), CAPELLA FIDICINIA (D), CARSTEN KLATTE (D), CESKIE (GB), CHARLOTTE FRITSCH (D), CHOR DER OPER LEIPZIG (D), CHOR, BALLETT UND ORCHESTER DER MUSIKALISCHEN KOMÖDIE LEIPZIG (D), CHRISTIAN VON ASTER (D), CHRISTOPH BIELEFELD (D), CIRCULAR (D), CLAUDIA GRÄF (D), CLEMENS-PETER WACHENSCHWANZ (D), CON-DOM (GB), COPPELIUS (D), COSIMA STREICH (D), DAS FORTLEBEN (D), DAS ICH (D), DIANA TURCU TRIO (RO), DR. HELL (D), DUMKY TRIO (D), ELIAS PROJAHN (D), ENSEMBLE WILDE JAGD (D), EVA BIELEFELD (D), FJOERGYN (D), FRANZISKA GÖTZ (D), GEWANDHAUSCHOR LEIPZIG (D), GEWANDHAUSORCHESTER LEIPZIG (D), GREGOR MEYER (D), GUNTHARD STEPHAN (D), HALO MANASH (FIN), IANVA (I), JELENA ESKIN (D), JÖRG SCHEIDT (D), KATHARINA THALBACH (D), KEL AMRUN (D), KINDER-, JUGEND- UND ZUSATZCHOR DER OPER LEIPZIG (D), KLAUS MÄRKERT (D), LA MORESCA (D), LAO XAO TRIO (VN/D), LE FARFALLETTE MUSICALI (D), LEA SOBBE (D), LISA MORGENSTERN (D), LU WOLLNY (D), LUCAS FASSNACHT (D), MAGDALENA WEBER (D), MARION ALEXA MÜLLER (D), MARTIN LENTZ (D), MICHAEL HUTTER (D), MICHAEL SCHÖNHEIT (D), MIDGARDS BOTEN (D), MILA GRIESSER (D), PATRICK WOLF (GB), PAULINA LAKOMY (D), QUATTROCELLI (D), RAHEL MEISEL (D), ROBERT BILLY (D), ROLF SCHILLING (D), SABINA EGEA SOBRAL (ARG), SAELDES SANC (D), STÜBA PHILHARMONIE (D), THE OTHER (D), THEATERPACK (D), THOMAS MANEGOLD (D), THOMAS STEINHÖFEL (D), TILO AUGSTEN (D), TOBIAS RANK (D), UKULELENPREDIGER (D), YUN SUN (ROK), ZAMIRA KUMARZHANOVA (KZ)
2013-04-26

Aktualizacja!

Organizatorzy po raz kolejny zaktualizowali lineup i dołożyli doń aż szesnaście rewelacyjnych zespołów.

KOSHEEN (GB), ASCHE (D), BRUDERSCHAFT (USA), BRIGANDU (D), CATASTROPHE BALLET (D), SOLAR FAKE (D), ASLAN FACTION (GB), POKEMON REAKTOR (D), DECODED FEEDBACK (CDN), ESBEN & THE WITCH (GB), ACTUS (H), CONTRASTATE (GB), DAS MOON (PL), PRURIENT (USA), DIE SELEKTION (D), VATICAN SHADOW (USA)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> >]

13 - 16 V 2016