Lineup

  • Abney Park (USA) exclusive German show 2016
  • Aesthetic Perfection (USA)
  • Amber Asylum (USA)
  • Amnistia (D)
  • Ancient Methods (D)
  • And Also The Trees (GB)
  • Angelic Foe (S)
  • Argyle & Goolsby & The Roving Midnight (USA)
  • Artwork (D) 30th anniversary show
  • Aurelio Voltaire (USA)
  • Autumnal (E)
  • Axel Thielmann (D)
  • Árnica (E)
  • Backworld (USA)
  • Balzac (J)
  • Banane Metalik (F)
  • Bestial Mouths (USA)
  • Bifröst (A)
  • Biomekkanik (S)
  • Black Moon Secret (D)
  • Blitzmaschine (D)
  • Capella Fidicinia (D)
  • Chainreactor (D)
  • Chor und Jugendchor Der Oper Leipzig (D)
  • Chor, Ballett Und Orchester Der Musikalischen Komödie Leipzig (D)
  • Christ Vs. Warhol (USA)
  • Christine Plays Viola (I)
  • Cinema Strange (USA) worldwide exclusive show in 2016
  • Claudia Gräf (D)
  • Clemens
  • Peter Wachenschwanz (D)
  • Coppelius (D)
  • Crematory (D) 25th anniversary show
  • Cult Club (D)
  • Culture Kultür (E)
  • Cultus Ferox (D)
  • Dark Fortress (D)
  • Darkhaus (D/USA)
  • Darkher (GB)
  • Das Ich (D)
  • Dernière Volonté (F)
  • Destin Fragile (S)
  • Deutsch Nepal (S)
  • Diary Of Dreams (D)
  • Die Krupps (D)
  • Die Wilde Jagd (D)
  • Diodati (D)
  • Dirk Ivens (B) presents the best of The Klinik, Dive, Blok 57 and Absolute Body Control
  • Dornenreich (A) with two different sets
  • Drangsal (D)
  • Endless Asylum (E)
  • Enslaved (N)
  • Eric Fish And Friends (D)
  • Estampie (D) 30th anniversary show
  • Faun (D)
  • Frank Herrmann (D)
  • Gernotshagen (D)
  • Gewandhausorchester (D)
  • Girls Under Glass (D) 80s original lineup
  • Golden Apes (D)
  • Gothminister (N)
  • Grausame Töchter (D)
  • Hante. (F)
  • Har Belex (E)
  • Harpyie (D)
  • Haujobb (D)
  • Hearts Of Black Science (S)
  • Hubertus Schmidt (D)
  • In The Nursery (GB) 35th anniversary show
  • Irdorath (BY)
  • Irfan (BG)
  • James Rays Gangwar (GB)
  • Jessica93 (F)
  • Joachim Witt (D)
  • Kari Rueslåtten (N)
  • Kauan (RUS)
  • Kirsten Morrison (GB)
  • Kommando (D)
  • Korpiklaani (FIN)
  • Krayenzeit (D)
  • Kuroshio (FIN)
  • Kyoll (D)
  • Lacrimosa (CH)
  • Lament (D)
  • Last Leaf Down (CH)
  • Leather Strip (DK)
  • Leaves' Eyes (D/N) Viking show
  • Legend (IS)
  • Leipziger Ballett (D)
  • Lene Lovich Band (USA)
  • Lord Of The Lost (D)
  • Machinista (S)
  • Marko Meyer (D)
  • Maschinenkrieger KR52 vs. DISRAPTOR (D)
  • Männerchor Leipzig
  • Nord (D)
  • Mesh (GB)
  • Michael Brunner (D)
  • Midgards Boten (D)
  • My Dying Bride (GB)
  • Näo (F)
  • Nekromantix (DK)
  • Neuroticfish (D)
  • Nordvargr (S)
  • Nullvektor (D)
  • One I Cinema (D)
  • Orange Sector (D)
  • Other Day (D)
  • Patenbrigade Wolff (D)
  • Peter Murphy (GB) 'Mr. Moonlight show' presenting the best of Bauhaus
  • Peter Yates (GB)
  • Pink Turns Blue (D)
  • Plastic Noise Experience (D)
  • Position Parallèle (F)
  • Pride And Fall (N) exclusive German show 2016
  • Project Pitchfork (D) 25th anniversary show
  • Psilocybe Larvae (RUS)
  • Reaper (D)
  • Roger Rotor (CH)
  • Ruined Conflict (USA)
  • Saeldes Sanc & Ernst Horn (D)
  • Sandro Standhaft (D)
  • Sangre De Muerdago (E)
  • Schöngeist (D)
  • Schwarzer Engel (D)
  • Siechtum (D) exclusive reunion show
  • Signal Aout 42 (B)
  • Sigue Sigue Sputnik (GB)
  • Skálmöld (IS)
  • Solar Fake (D)
  • Somatic Responses (GB)
  • Sonar (B)
  • Suicide Commando (B)
  • Sunset Wings (RUS)
  • Supersimmetria (D)
  • Tanz Ohne Musik (RO)
  • Te/DIS (D) world premiere
  • The Aerdt (D)
  • The Angina Pectoris (D) first show in 15 years
  • The Deadfly Ensemble (USA)
  • The Fright (D)
  • The House Of Usher (D)
  • The Legendary Pink Dots (NL)
  • The Protagonist (S)
  • The Underground Youth (GB)
  • The Visit (CDN)
  • Theaterpack (D)
  • Thorofon (D) 25th anniversary show
  • Tilo Augsten (D)
  • Tragic Black (USA)
  • Treha Sektori (F)
  • Triarii (D)
  • Trollfest (N)
  • Ultranoire (H)
  • Unzucht (D)
  • Valhall (S)
  • Velvet Acid Christ (USA)
  • Versengold (D)
  • Winter Severity Index (I)
  • Winterkälte (D) 25th anniversary show
  • Xeno & Oaklander (USA)
  • XTR Human (D)

Aktualności

2014-08-18

Galeria

Serdecznie zapraszamy, do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu ekipy portalu AlterNation z tegorocznej edycji Wave Gotik Treffen. Dostępna pod tym adresem.
2014-06-02

Jeszcze jedna aktualizacja

AISEL ESSLINGER (D), ANITA STEINE (D), ARGENTUM FERRUM (D), CONRAD MAUERSBERGER (D), DENNY WILKE (D), DUO KAISER-SCHMIDT (D), DUO PIANISTICO DI FIRENZE (I), ELIAS PROJAHN (D), ENSEMBLE WEIMAR (D), ENSEMBLE WILDE JAGD (D), EVGENIYA KLEIN (D), EX ORIENTE (D), FRIEDERIKE IRMER (D), GEANNE LOUISE GENSEL (D), HANNAH RUSCHEPAUL (D), HANNAH-KATHARINA PHILIPP (D), HEIMSTATT YIPOTASH (D), HUBERTUS SCHMIDT (D), ISABEL GABBE (D), JOHANNA MÜLLER (D), JUDITH STAPF (D), KATHARINA DEISSLER (D), KENTIN JIVEK (F), KHANDHA TRIO (D), KILLERFUCHS (D), KOLDBRANN (N), LUKAS DREYER (D), LYDIA MÖLLENHOFF (D), MAIKE BRÜMMER (D), MARC CHRISTIAN GRUBER (D), MARIA EYDMAN (D), MARIE-CLAIRE SCHLAMEUS (D), MARKUS FLEISCHER (D), MAX EMANUEL CENCIC (HR), MAX LUDWIG GUHLMANN (D), MELODY YE YUAN (D), METUSA (D), MICHAEL GAMBACURTA (D), NEUES BACHISCHES COLLEGIUM MUSICUM LEIPZIG (D), OPELLA MUSICA (D), SEBASTIAN SCHLECHTER (D), SEELENFUNKEN (D), SOPHIA LAMPRECHT (D), STÜBA PHILHARMONIE (D), SWANTJA ZARETZK (D), THE EMPATH (D), THE SCHOOLE OF NIGHT (D), THERESA DUBBERKE (D), THOMAS LENDERS (D), TOTUS GAUDEO (D), VATICAN SHADOW (USA), VERENA LOUIS (D), YOANN THICÉ (D)

W sumie mamy 245 wykonawców w tegorocznym line-upie Wave Gotik Treffen. Do zobaczenia w Lipsku!



2014-05-25

Kolejna aktualizacja line-upu

SATYRICON (N), EQUILIBRIUM (D), ROTTING CHRIST (GR), THEODOR BASTARD (RUS), FRIEDER MONZER (D), NORMAN LIEBOLD (D), MARIA NORDA (D), MARKUS HEITZ (D), HONEY (D), NACHTWINDHEIM (D)
2014-05-15

Aktualizacja

SLOWDIVE (GB) - exclusive German show 2014, EÏS (D), THE WOKEN TREES (DK), THE FOREIGN RESORT (DK), OLIVER KLEIN (D), THOMAS MANEGOLD (D), LYDIA BENECKE (D), HEIKO SCHNICKMANN (D), DONNER & DORIA (D), WIRRWAHR (D)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> >]

13 - 16 V 2016